En iyi laminat parke fiyatları

en iyi laminat parke fiyatları ve Su her zaman parke döşemelerin en büyük düşmanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle parkeler özellikle su baskını gibi bir durumda büyük bir tahribata maruz kalmaktadır. Yine su ile bağlantılı olarak nem de parkelerin hassas oldukları dış etkenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle su ve parke arasındaki etkileşim olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.
Suyun parke üzerindeki tahribatını en aza indirgeyebilmek için su ve parke etkileşimi far edildiği anda hemen parke üzerindeki su giderilmeli ve parke mümkün olduğunca çabuk bir şekilde kurutulmalıdır. Elbette bu durumda sıcaklık ve bağıl nem oranlarının ideal değerlere getirilmesi de uygun olacaktır.

Ücretsiz keşif için arayın

Ayrıca ev zemin katta ise ve alttan ısıtmalı bir sisteme sahip ise kurumanın çabuk olması için ısıtmayı açmak da faydalı olacaktır. Ayrıca bulunan ortamdaki hava dolaşımının artması için mümkün olduğunca çok pencere ve kapının açılması faydalı olacaktır. Zeminin kurumasını önleyen durumların ortadan kaldırılması önem taşımaktadır. Bu nedenle zemin parke ile kaplanırken ev sahiplerinin kontrplak kullanmasını engellemek ve kullanmanın zararları konusunda bilgilendirmek gerekmektedir. Kontrplağın kuruması ve betonun kuruması çok fazla zaman alacaktır ve parkenin çok daha fazla zarar görmesine neden olacaktır. Hatta kurumanın gerçekleşebilmesi için parkenin tamamen kaldırılabilmesi gerekebilmektedir. Bu sebeple kullanılmaması daha uygundur. Ayrıca su birikmesi aşırı olmuşsa ve önüne geçilemiyorsa küçük bir sistre uygulamasının da büyük faydası olacaktır.

En iyi laminat parke fiyatları

Bu uygulama sayesinde parke kenarlarında tümsekleşme görünümünden kurtulmak mümkün olacaktır.
Su ve parke etkileşiminin sonuçlarından en az zararla kurtulabilmek için mümkün olduğunca nemden ve sudan fazla etkilenmeyen ağaç kerestelerinden yapılmış parkelerin tercih edilmesi faydalı olacaktır. Bu nedenle parke alırken hangi malzemeden yapıldığına da dikkat etmek gerekmektedir.Yer döşemesi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de parkenin nerede kullanılacağıdır. Kullanım alanı parke kalitesinin nasıl olması gerektiği konusunda size bilgi verecektir. Parke sınıflarına bakıldığında 21, 22, 23, 31, 32,33 ve 34 şeklinde sınıflandırılma yapıldığını görmekteyiz.

Nişantaşı laminat parke fiyatları

21, 22 ve 23 olarak numaralandırılan sınıflar daha çok evdeki kullanım alanları için geçerli olan parke sınıfları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar insan trafiğinin daha az olduğu evlerde kullanılabilecek türden parkelerdir. Evlerde fazla girip çıkılmayan alanlarda 21. sınıf parkelerin kullanılması önerilmektedir. Yatak odası gibi fazla kullanılmayan alanlarda parke aşınması az olacağı için bu tip odalar için 21. sınıf parke yeterli olacaktır. 22. sınıf olarak değerlendirilen parkeler ise orta yoğunlukta insan trafiğinin olduğu yerler için uygun görülmektedir. Bunlar da salon gibi sürekli kullanım alanı olan ancak fazla aşınma problemi yaşamayan yerler için yeterli olmaktadır. 23. sınıf olarak nitelendirilen parkeler ise evlerde daha çok kullanılan alanların döşenmesinde kullanılmalıdır.

Etilerde laminat parke

Bu sınıftaki parkelerin aşınma kat sayısı daha yüksek olduğu için bir evde kullanım için yeterli olacaktır. Bu sınıftaki parkeler de daha çok koridor ve mutfak gibi yerler için uygun görülmektedir. 31. sınıf parkeler de 23. sınıf parkeler ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Bunlar da yoğunluğun fazla olmadığı ofisler için yeterli olacaktır. 32. sınıf parkeler on kişilik sınıflar ve ofisler, çok amaçlı odalar ve poliklinikler için uygun aşınma kat sayısına sahip parkelerdir. 33. sınıf parkeler ise yoğun insan trafiğinin olduğu yerlerde daha çok kullanılmaktadır. Otel koridorları, yoğun müşterisi olan mağazalar, okullar ve büyük ofisler için uygundur. Çok yoğun olan havaalanı, çok amaçlı salonlar ve hastaneler için uygun olan parkeler ise 34. sınıf parkelerdir.
Parke sınıfları arasında tercih yapılırken kullanım alanınızın altında bir kalitede parke seçi yapmamanız önerilmektedir. Ancak bir üst sınıfa ait parke kullanımı sorun yaşatmayacaktır.