En ucuz Laminat Parke fiyatları

Parke bir evin görünümü doğrudan etkileyen unsurlardan birisidir. Sonuçta kaliteli ve sağlık şartlarına uygun bir parke satın almak her şeyden önemlidir. Ancak günümüzde ucuzluk da müşterilerin büyük ilgisini çekmektedir. İşte bu noktada en ucuz laminat parke fiyatını sorgulayan birçok kişi bulunmaktadır. Tabii ki laminat parkeler için net bir fiyat vermek mümkün değildir. Bunun sebebi parkelerin çeşit çeşit olması ve kalitelerine göre değişiklik göstermesidir. Ayrıca sınıf ve boyuta göre de parkelerin farklılık arz edebileceği bilinmelidir. Sonuç olarak ucuz parke almak için iyi bir araştırma yapmalı ve eve en uygun olanın seçmek gerekmektedir.

Laminat Parke Fiyatları

Laminat parke fiyatları daha çok metre kare ve boyut fiyatına göre değişebilmektedir. Ayrıca süpürgelik ve işçilik maliyetlerini de bu noktada hesaba katmak önemlidir. Yani laminat parke alacak birisinin fiyatları çok boyutlu olarak düşünmesi gerekmektedir. Sonuç olarak laminat parke kaplatacak bir kişinin mutlaka parke almadan önce detaylı bir araştırma yapması doğru olacaktır.

En ucuz Laminat Parke fiyatları
Laminat Parke Nerede Kullanılır

Laminat parkelerin derzli ve dersiz olanları bulunmaktadır. Derzsiz olanlar daha çok ticari işletmelerde kullanılır. Ancak derzli modellerin evler için uygun olduğu bilinmektedir. Yani istenilen parke her türlü yerde de kullanılabilmektedir. Sonuç olarak bunun için bir sınırlama olmadığını sizlerle paylaşabiliriz. Kısacası laminat parke nerede kullanılır diyenlerin ilk yapmaları gereken şey parke seçimlerini döşetecekleri mekana uygun olarak belirlemeleri ve ona göre seçimlerini gerçekleştirmeleridir.

Laminat Parke Türleri Nelerdir

Laminat parkelerin daha çok derzli ve dersiz şeklinde ikiye ayrıldığını ifade edebiliriz. Derzli parkeler iç içe geçip monte edilen ve aralarında belirli boşluklar kalan parke çeşitleridir. Ancak son zamanlarda bu tip parkelerin çok fazla tercih edildiği de görülmektedir. Bunun yanı sıra derzsiz parkeler aralarında hiçbir boşluk bulunmayan parkelere denilmektedir. Yani laminat parke türleri nelerdir denildiğinde akla gelen ilk iki çeşit bunlardır. Tabii ki parkeler sınıflarına ve boyutlarına göre de ayrılmaktadır. Bu nedenle müşterilerin iyi bir tercih için muhakkak ustalara danışmaları gerekmektedir.

Derzli Parke Fiyatları

Derzli parkeler kolaylıkla montajlanan ve hiçbir zahmeti olmayan parke çeşitleridir. Özellikle son derece şık ve modern bir tasarıma sahip olmalarından ötürü her türlü mekanda tercih edilmektedirler. Hatta daha çok konutlar için tasarlanan bu parkelerin ticari işletmelerde de çoğalması bunun bir sonucudur. Tabii ki derzli parke fiyatları insanlar tarafından çok sorgulanmaktadır. Bu noktada derzli parke fiyatlarının dersiz ile hemen hemen aynı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak parke kalitesinin ve kullanılan malzemelerin de fiyata doğrudan etkisi bulunmaktadır. Bu yüzden kişilerin seçimlerini kaliteden yana kullanmaları da önemlidir.

Derzli Parke Kullanışlı mı

Derzli parkeler normalde kullanılan derzsiz laminat parkelerden çok daha şık olduğu için tercih edilmektedir. Ancak her ürünün kendine has avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Derzli parkeler daha çok kolayca döşenmesi ve şık durması açısından tercih edilmektedir. Ancak derzsiz parkeler ise toz tutmayan yapılarıyla seçilmektedirler. Yani derzli parke kullanışlı mı denildiğinde kullanışlı cevabını vermek mümkündür. Tabii ki bu noktada kişilerin mekana uygun bir parke seçimi yapmalarının her şeyden kıymetli olduğunu aktarabiliriz.

Derzli Parke Fiyatları

Derzli Parke Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Derzli parkelerde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Özellikle parke kalitesinin bu noktada çok büyük önemi vardır. Hatta derzli parkenin sınıfı ve kullanım şekli de önem taşımaktadır. Yani derzli parke seçerken dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilmektedir. Tabii ki insan sağlığına uygun standart olarak üretilen parke çeşitlerini temin etmek de tüketicilerin dikkat etmeleri gereken hususların başında gelmektedir.

Derzli Parke Nasıl Alınır

Derzli parke temin edebilmek için kurulan bazı satış siteleri ve işletmeler bulunmaktadır. Tabii ki kişilerin mekana uygun bir parke seçimi çok daha doğru olacaktır. Bunun için ustalardan ve işin uzmanlarından yardım almak önemlidir. Ayrıca kişilerin tercihleri bu noktada kilit rol oynamaktadır. Kısacası derzli parke nasıl alınır denildiğinde bu hususları görmezden gelmemek gerekmektedir. Kullanıcıların ihtiyaçları doğrultusunda ve ev dekorasyonlarına göre derzli parke seçimlerini yapabileceklerini de ekleyebiliriz. Son olarak derzli parkelerin epey kullanışlı ürünler olduğunu da belirtmek istiyoruz.

uygun laminat parkeci

Ev dekorasyonu dendiğinde akla birkaç eşya ve ürün gelir. Bu ürünler sayesinde evinizi tamamen kendinize göre dizayn edebilir ve yaşayabilirsiniz. Bu ürünlerden, son yıllarda en çok tercih edileni ise laminat parkelerdir diyebiliriz. Laminat parkeler, hem kullanıcılar için sağladığı kolaylıklar hem de son derece hafif maliyetli olmaları nedeni ile tercih edilen ürünler arasındadır. En uygun laminat parke fiyatları, oldukça düşük seviyelerden başlamaktadır ve doğal olarak kalite arttıkça fiyatlar da artmaktadır. Fakat kalite ne kadar artarsa artsın, fiyatların çok uçuk seviyelere çıkmadığını söyleyebiliriz.

Ücretsiz keşif için arayın

uygun laminat parkeci

Laminat Parkelerde Kalite
Laminat parkelerde, kullanıcıların en çok dikkat ettiği durumlardan biri renk yani görünümdür. Görüntü açısından kullanıcının zevkine uygun olan her laminat çokça tercih edilmektedir. Fakat renk seçeneklerinden önce, laminat parkelerin kalitelerine dikkat etmek gerekmektedir. En uygun laminat parke fiyatları düşük seviyelerde seyretse de, kalite olmadan ne görünümün ne de maliyetin bir manası olacaktır. Suya ve basınca dayanıklı malzemelerden oluşturulmuş laminat parkeleri seçtikten sonra hem eviniz daha güzel bir görünüme kavuşacak hem de çok daha uzun süreler boyunca parkelerinizi sorun yaşamadan kullanabileceksiniz.

Ücretsiz keşif için arayın

Uygun Fiyatlı Laminat Parkelerde Çeşitlilik
En uygun laminat parke fiyatları, herkes için son derece cazip fiyatlardan oluşmaktadır. Bu cazip fiyatlı ürünler aynı zamanda renk ve doku açısından müthiş bir çeşitlilik ile piyasada yer almaktadır. Meşe, çam gibi ağaçlardan üretilen bu dayanıklı parkelerin renk seçeneklerinden faydalanıp, evinizi tamamen kendinize göre dizayn edebilirsiniz. İşçilik esnasında bir sorun ile karşılaşmazsanız, uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde laminat parkeler ile yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Ücretsiz keşif için arayın

Laminat Parkeler Ne İşe Yarar?
Evini kendisine göre dizayn etmek isteyenler için en uygun laminat parke fiyatları son derece ucuz maliyetli bir seviyede seyretmektedir. Ayrıca bu parkeler, çam ve meşe gibi ağaçlardan oluşturuldukları için son derece uzun ömürlü ürünlerdir. Kalitelerine göre değişse de, parkelerin çoğu suya ve basınca dayanıklı bir yapıya sahiptir. Bu sayede, herhangi bir problem ile karşılaşmadan, parkelerinizi düzenli olarak temizleyerek yıllar boyu rahat edebilirsiniz.

Etiler de uygun laminat parkeci;Dekorasyon denilince akla gelen ürünlerden olan laminat parke, son yıllarda kullanım alanlarının gitgide artması ile popüler bir hale geldi. Artık sadece evlerde değil; işyerlerinde, restoranlarda ve diğer işletmelerde de çokça tercih edilen laminat parkelerin bu kadar çok kullanılmasının pek çok sebebi var. Bu sebeplerden en çok öne çıkanları ise parkelerin son derece ucuz ve kullanışlı olmaları denebilir. Ucuz laminat parke seçeneklerinden faydalanan herkes evlerini daha şık bir görünüme kavuşturabiliyor.

Ücretsiz keşif için arayın

Laminat Parke Boyları ve Kalınlıkları

Ucuz laminat parke çeşitleri pek çok farklı seçeneğin bir araya gelmeleri ile oluşmaktadır. Bu parkelerin renkleri, dokuları, boyları ve kalınlıkları birbirlerinden farklı olabilir. İster 12mm kalınlığa sahip bir parke alın ister 5mm, karar vermek tamamen sizin elinizde. Evinizin m2’sine göre de parke boylarını seçebilirsiniz. Bu parkelerin çoğu çam ve meşe ağaçlarından oluştukları için son derece dayanıklı ve kullanışlı ürünlerdir. Suya ve basınca dayanıklı olan bu ürünler oldukça şık görünümlere sahip oldukları için pek çok alanda kullanılmaya devam etmekte.

Nişantaşı laminat parke fiyatları

Laminat Parkelerde Renk Seçimi
Ucuz laminat parke seçeneklerinden yararlanırken pek çok hususa aynı anda dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu durumlardan en çok dikkat edileni ise neredeyse her zaman renk seçenekleri olmuştur. Görsel açıdan çok iyi sonuçlar veren laminat parkelerin beyazdan siyaha, kırmızıdan kahverengiye birçok renk seçeneğinden faydalanabilir ve evinizi ona göre dizayn edebilirsiniz. Duvarlarınız, masalarınız ve diğer eşyalarınıza uygun bir renkte seçtiğiniz laminat parke seçeneği ile hem uzun yıllar boyunca rahat edecek hem de yaşam alanınızı son derece şık bir görünüme kavuşturmuş olacaksınız.

Laminat Parkelerin Kullanımı ve Avantajları
Laminat parkeler her ne kadar dayanıklı ürünler olsalar da, çizilme tehlikelerine karşı dikkatli olmalısınız. Özellikle temizlik esnasında parkelerinizi çizmemeye ve zarar vermemeye özen göstermelisiniz. Son derece pürüzsüz yüzeylere sahip olan ucuz laminat parke seçenekleri ile pek çok konuda rahat edebileceğinizi söyleyebiliriz. Hem dayanıklı hem kullanışlı hem de son derece şık ürünler olan laminat parkeler, günümüzün en çok tercih edilen dekorasyon ürünlerindendir.

Dekorasyon, bir evin veya herhangi bir yaşam alanının en çok önemsenmesi gereken konularından bir tanesidir. Özellikle bu dekorasyon ürünleri, bulunduğu ortama hem güzel bir görüntü katıyor hem de kullanışlılığı ile dikkat çekiyorsa en çok aranan ürünlerden oluyor. Son yıllarda bu bahsettiğimiz ürünlerin başında gelen laminat parkeler tüm bu kriterleri karşılıyor. Son derece dayanıklı ve kaliteli olan bu ürünler, aynı zamanda güzel görüntüleri ile dekoratif manada bulunduğu ortama güzellikler katıyor. Tüm Türkiye gibi İstanbul ve Şişli laminat parke bulabileceğiniz pek çok alana sahip.

Şişli Laminat Parke Fiyatları

Şişli laminat parke açısından son derece geniş bir yelpaze ile hizmet veren bölgelerden olsa da, bu laminat parkelerin fiyatları Türkiye’nin her yanında son derece uygun seviyelerde bulunuyor. Meşe ve çam ağacı gibi ağaçlardan oluşan ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz ürünler olan laminat parkeler, boyutlarının ve malzemelerinin değişkenliğine göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Tüm evinizi laminat parke ile kaplatmak istediğinizde çok aşırı fiyatlar ile karşılaşmayacağınızdan emin olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, evinize veya ofisinize uygun laminat parkeleri seçerek alışverişe başlamak.

Laminat Parkelerde Renk Seçimi

Şişli laminat parke merkezleri, tüm müşterilerine son derece geniş bir yelpazede renk seçeneği sunmaktadır. Laminat parkelerde kalite ile beraber en çok dikkat etmeniz gereken hususlardan bir tanesi de renklerdir. Mobilyalarınıza ve duvarlarınıza uygun renklerde seçeceğiniz laminat parkeler evinize son derece şık bir hava katacaktır. Bu güzel görüntü içerisinde yaşamaktan emin olun sizler de keyif alacaksınız. Siyaha, beyaza, kırmızıya ve kahverengiye yakın pek çok renk seçeneği bulunan bu laminat parkeler, istediğinizi bulabilmeniz amacı ile pek çok farklı renk ve çeşidin oluşması ile meydana gelmektedir.

Laminat Parkelerin Özellikleri

Şişli laminat parke açısından şanslı bölgelerdendir. Bu laminat parkelerin çoğu çam ve meşe ağaçlarından meydana gelmektedir ve bu sayede de suya ve basınca dayanıklı bir yapıya sahiplerdir. Bu özelliklere bakacak olursak, temizlik ve yaşam konularında son derece rahat edebileceğiniz ve bu rahatınızın yıllar süreceğini söyleyebiliriz.

Bazı dekorasyon malzemeleri, sadece evlerde değil; ofis, restoran, mağaza gibi kamuya açık alanlarda da çokça tercih edilmektedir. Bunun sebebi ise bu ürünlerin hem güzel bir görünüme sahip olmaları hem de son derece güçlü bir yapıya sahip olmalarıdır. Bu ürünlerin başında gelen laminat parkeler, renk çeşitleri ile de piyasada yer almaktadır. Eğer İstanbul’da yaşıyorsanız Mecidiyeköy laminat parke seçeneklerinden faydalanabilir ve uzun yıllar boyu ister evinizde ister ofisinizde rahat edebilirsiniz.
Laminat Parkelerde İşçilik
Mecidiyeköy laminat parke bulabileceğiniz pek çok semtten bir tanesi. Laminat parkelerde dikkat etmeniz gereken birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlardan ilki ve belki de en önemlisi işçiliğin doğru bir şekilde yapılmasıdır. İşçilik esnasında parkelere zarar vermemek çalışanların ilk amacı olmalıdır ve son derece ayrıntılı bir şekilde çalışmalıdırlar. Diğer dikkat edilmesi gereken hususlar ise parkelerin dayanıklı olup olmama konusudur. Eğer temin ettiğiniz parkeler suya ve basınca dayanıklı ise uzun yıllar boyu sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.
Laminat Parke Renk Çeşitleri
Mecidiyeköy laminat parke çeşitleri, hem doku hem de renk seçenekleri ile dikkat çekmektedir. Çam ve meşe gibi ağaçlardan oluşturulan bu parkeler sayesinde evinizi daha kaliteli ve daha hoş bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ayrıca, parkelerde yer alan renk seçeneklerinden faydalanarak evinize, mobilyalarınıza uygun parkeler seçebilirsiniz. Gri, bordo, kızılçam ve buz rengi seçenekleri ile evinize en uygun parkeleri seçebilirsiniz. Parkeler sayesinde eviniz veya ofisinizin çok daha iyi bir görünüme kavuşacağından emin olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, hoşunuza giden rengi seçerken parkelerin kaliteli olup olmadığına da dikkat etmek.
Laminat Parke Çeşitleri
En çok tercih edilen parke çeşitleri meşe ve çam ağaçlarından oluşmaktadır. Bu ağaçların dokuları sayesinde laminat parkeler de son derece güvenilir ve sağlam bir yapıya sahip olmaktadır. Mecidiyeköy laminat parke seçenekleri ile faydalanabileceğiniz bu seçenekler ile yaşam alanınızı çok daha dekoratif bir hale getirebilirsiniz. Parkelerinize kavuştuktan sonra, temizlik konusuna da dikkat etmelisiniz. Özel temizlik ürünleri kullanarak tüm parke çeşitlerini kolaylıkla temizleyebilir ve uzun süreler boyu kullanabilirsiniz.

En iyi laminat parke fiyatları

en iyi laminat parke fiyatları ve Su her zaman parke döşemelerin en büyük düşmanı olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu nedenle parkeler özellikle su baskını gibi bir durumda büyük bir tahribata maruz kalmaktadır. Yine su ile bağlantılı olarak nem de parkelerin hassas oldukları dış etkenler arasında yer almaktadır. Bu nedenle su ve parke arasındaki etkileşim olumsuz sonuçlar doğurmaktadır.
Suyun parke üzerindeki tahribatını en aza indirgeyebilmek için su ve parke etkileşimi far edildiği anda hemen parke üzerindeki su giderilmeli ve parke mümkün olduğunca çabuk bir şekilde kurutulmalıdır. Elbette bu durumda sıcaklık ve bağıl nem oranlarının ideal değerlere getirilmesi de uygun olacaktır.

Ücretsiz keşif için arayın

Ayrıca ev zemin katta ise ve alttan ısıtmalı bir sisteme sahip ise kurumanın çabuk olması için ısıtmayı açmak da faydalı olacaktır. Ayrıca bulunan ortamdaki hava dolaşımının artması için mümkün olduğunca çok pencere ve kapının açılması faydalı olacaktır. Zeminin kurumasını önleyen durumların ortadan kaldırılması önem taşımaktadır. Bu nedenle zemin parke ile kaplanırken ev sahiplerinin kontrplak kullanmasını engellemek ve kullanmanın zararları konusunda bilgilendirmek gerekmektedir. Kontrplağın kuruması ve betonun kuruması çok fazla zaman alacaktır ve parkenin çok daha fazla zarar görmesine neden olacaktır. Hatta kurumanın gerçekleşebilmesi için parkenin tamamen kaldırılabilmesi gerekebilmektedir. Bu sebeple kullanılmaması daha uygundur. Ayrıca su birikmesi aşırı olmuşsa ve önüne geçilemiyorsa küçük bir sistre uygulamasının da büyük faydası olacaktır.

En iyi laminat parke fiyatları

Bu uygulama sayesinde parke kenarlarında tümsekleşme görünümünden kurtulmak mümkün olacaktır.
Su ve parke etkileşiminin sonuçlarından en az zararla kurtulabilmek için mümkün olduğunca nemden ve sudan fazla etkilenmeyen ağaç kerestelerinden yapılmış parkelerin tercih edilmesi faydalı olacaktır. Bu nedenle parke alırken hangi malzemeden yapıldığına da dikkat etmek gerekmektedir.Yer döşemesi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan biri de parkenin nerede kullanılacağıdır. Kullanım alanı parke kalitesinin nasıl olması gerektiği konusunda size bilgi verecektir. Parke sınıflarına bakıldığında 21, 22, 23, 31, 32,33 ve 34 şeklinde sınıflandırılma yapıldığını görmekteyiz.

Nişantaşı laminat parke fiyatları

21, 22 ve 23 olarak numaralandırılan sınıflar daha çok evdeki kullanım alanları için geçerli olan parke sınıfları olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunlar insan trafiğinin daha az olduğu evlerde kullanılabilecek türden parkelerdir. Evlerde fazla girip çıkılmayan alanlarda 21. sınıf parkelerin kullanılması önerilmektedir. Yatak odası gibi fazla kullanılmayan alanlarda parke aşınması az olacağı için bu tip odalar için 21. sınıf parke yeterli olacaktır. 22. sınıf olarak değerlendirilen parkeler ise orta yoğunlukta insan trafiğinin olduğu yerler için uygun görülmektedir. Bunlar da salon gibi sürekli kullanım alanı olan ancak fazla aşınma problemi yaşamayan yerler için yeterli olmaktadır. 23. sınıf olarak nitelendirilen parkeler ise evlerde daha çok kullanılan alanların döşenmesinde kullanılmalıdır.

Etilerde laminat parke

Bu sınıftaki parkelerin aşınma kat sayısı daha yüksek olduğu için bir evde kullanım için yeterli olacaktır. Bu sınıftaki parkeler de daha çok koridor ve mutfak gibi yerler için uygun görülmektedir. 31. sınıf parkeler de 23. sınıf parkeler ile hemen hemen aynı özelliklere sahiptir. Bunlar da yoğunluğun fazla olmadığı ofisler için yeterli olacaktır. 32. sınıf parkeler on kişilik sınıflar ve ofisler, çok amaçlı odalar ve poliklinikler için uygun aşınma kat sayısına sahip parkelerdir. 33. sınıf parkeler ise yoğun insan trafiğinin olduğu yerlerde daha çok kullanılmaktadır. Otel koridorları, yoğun müşterisi olan mağazalar, okullar ve büyük ofisler için uygundur. Çok yoğun olan havaalanı, çok amaçlı salonlar ve hastaneler için uygun olan parkeler ise 34. sınıf parkelerdir.
Parke sınıfları arasında tercih yapılırken kullanım alanınızın altında bir kalitede parke seçi yapmamanız önerilmektedir. Ancak bir üst sınıfa ait parke kullanımı sorun yaşatmayacaktır.

Uygun laminat parkemi arıyorsunuz

Parke döşemelerinde zamanla veya yanlış kullanım sonucu bazen istenmeyen durumlar yaşanabilmektedir. Bu olumsuz ve istenmeyen durumlardan biri de parkelerin oluklaşmasıdır. Daha çok parkede genişlik boyunca meydana gelen bu sorunun temelinde rutubet bulunmaktadır. Bu parke sorununda daha çok kalınlık yönündeki rutubet farklılıklarıyla ilgili bir sorun bulunmaktadır.Peki siz uygun laminat parke mi arıyorsunuz; Parkelerin oluklaşmasının temelinde yatan sorun parkenin uygulama alanında, parkenin alt bölümündeki nem oranı ile üst yüzeyinin bulunduğu ortamdaki nem oranının farklılığıdır.

Ücretsiz keşif için arayın

Bu durumlarda alt kısımda yani zemindeki rutubet, yüzeyde bulunan odadaki havanın parkeye yaptığı rutubetten daha fazla olmaktadır. Bu durumun olmaması için parkenin döşendiği zemin ile ortamdaki nem oranının birbirine denk olması gerekmektedir. Bu denkliğin olmamsı oluklaşmaya neden olan sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu oranın dengesizliği problemin kalıcı olmasına da neden olabilmektedir. Bu nedenle parkeye bu şekilde etki eden rutubetin nedeni belirlenmesi sorunun çözülebilmesi için oldukça önemli bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu rutubet farlılığına neden olabilecek durumların başında ortamın yeterince havalandırılmaması, hava dolaşımının yeterli seviyede olmaması, su borularında ya da su ile çalışan makinelerde yaşanan su sızıntıları, hızlı kuruma gibi sorunlar gelmektedir.

Uygun laminat parkemi arıyorsunuz

Rutubet farklılığının sebebinin kesin olarak hızlı bir şekilde tespit edilmesi ve tüm nedenleri ile yok edilmesi gerekmektedir. Bunun için kullanılan yöntemlerden en kesin sonucu nemölçer kontroller aracılığıyla alabilmek mümkün olmaktadır. Sebep belirlendikten ve tüm sonuçları ortadan kaldırıldıktan sonra ortamın kuruması beklenerek onarım işleri yapılmalıdır.

Laminat Parke

Parkelerin oluklaşması gibi rutubet nedeniyle oluşan bir sorun elbette parke türüne göre farklılıklar da gösterecektir. Parkede bu sorunun hemen gözle görülür bir hal alması sorunun kesin olarak çözümlenebilmesi ve parkenin kurtarılabilmesi için önem taşımaktadır.

Türkiye'nin Laminat Parke tercihi belli oldu!

Türkiye'nin Laminat Parke tercihi belli oldu

Dünyanın ve Türkiye'nin zemin kaplamada birinci sıradaki tercihi nedir diye sorulsa hiç şüphesiz kesin cevap 'laminat parke' olacaktır. Bu tercihin bu şekilde oluşmasını sağlayan insanların ve yapı sektörünün duayenlerinin hepsi birden yanılmış olamayacağını düşünürsek söz konusu tercihin dayandığı nedenleri gözden geçirmek yararlı olacaktır.

Laminat Parke

Parke konusunda bilinmesi gereken ana bilgiler nelerdir?

Parkede birincil tercih durumunda olan laminat parke bu dereceyi elbette tesadüfen almış değildir. Koçtaş laminat parke fiyatları konusunda bir maliyet hesabı ve karşılaştırmasına kalkıldığında Koçtaş şu hususların mutlaka dikkate alınmasını istemektedir:

Geleneksel parke de diyebileceğimiz masif parke veya ahşap parke sağlıklı ve doğal olma bakımından hiçbir kusur veya eksiklik yakıştırılabilecek bir ürün değildir. Aksine hem hijyenik olması bakımından ve hem de ağacın albenisi bakımından tartışılmaz seçenektir. Ancak maliyetinin yüksekliği ve elde edilmesindeki ekolojik anlayışa aykırı yol onu birincil tercih olmaktan çıkarmış bulunmaktadır.

Türkiye'nin Laminat Parke tercihi belli oldu

Masif parkenin asıl alternatifi  neden laminat parkelerdir?

Masif parkenin sıralanan mahsurlarından ötürü ona karşı alternatif olarak sunulan lamine parkenin de tek kusuru vardır: Masif parkeden de pahalı olması!

Koçtaş laminat parke fiyatları gündeme geldiğinde yukarıda sıralanan bütün hususlar göz önüne alınmalıdır.

Laminat parke hem doğaya zarar vermeyen yöntemlerle elde edilen bir üründür. Ve hem de bulunabilen en hesaplı yer döşeme ürünüdür. Kolayca farklı dekoratif biçimlendirmelerin ve bunun gereği olan işlemelerin gerçekleştirilebilmesi yanında aynı zamanda kolay uygulanabilir ürün olması onu en gözde parke durumuna sokmuştur.

Laminat parkeyi birinci tercih durumuna getiren diğer nedenler?

Koçtaş laminat parke fiyatları dendiğinde şu noktaları da hesaba katmamız gerekir:

Tüketicilerin ve yapı sektörünün ustalarının çok değişik zevk ve taleplerine göre matbaada istenilen renk ve desenlerdeki kâğıtlarını reçine emdirilmesi sonucu elde edilmiş kaplama levhalarıdır. Bu reçine emdirme işlemi kağıt emprenyeleme diye adlandırılır. Bahsedildiği üzere reçine malzemeleri emdirilen kâğıtlar daha sonra fırınlanarak kurutulur. Böylece laminat parke elde edilmiş olur.

Ücretsiz keşif için arayın

Görüldüğü gibi hem doğal ahşabın sadeliğini ve güzelliğini taşıyan ve hem de istenen renk ve desenlerin rahatça işlenebildiği laminat parke tüm bu özellikleriyle ekolojik, hijyenik ve uzun ömürlü olmasının yanında parke cinsi kaplama ürünleri içinde en ekonomik çözüm olmaktadır.

Ücretsiz keşif için arayın

Koçtaş laminat parke konusunda tüm bu avantajları ürettiği parkelerle sizlere sunarken aynı zamanda Koçtaş markasının seçkin güven ve huzurunu da sizlere getirir. Koçtaş laminat parke fiyatları bu açılardan sizin tarafınızdan çok makul ve mantıklı bulunduğu kadar ideal çözüm demeti olarak da kabul görecektir.

Ücretsiz keşif için arayın

Masif parkenin olumsuz özellik ve maliyet durumlarına karşı alternatif ürünler olarak sunulan lamine parke, rabıta parke gibi yine yapı sektörüne hitap eden diğer parke türü ürünlerin her biri kendine has özellikleri itibariyle yapı sektörünün ustaları ve az da olsa bireysel kullanıcıları açısından talep konusu yapılmaktadır. Ancak hiçbiri sektörün ileri gelen ustalarının ve bireysel kullanıcıların birincil tercihi olma durumuna geçebilecek durumda değildir. Üstelik bu trend uzun yıllar böyle süreceğe benziyor.

Ücretsiz keşif için arayın

Koçtaş evlerin, iş yerlerinin, kurum ve kuruluşların her şart ve durumdaki ihtiyaçlarını analiz ederek parke üretimine bütün hızıyla devam etmektedir. Dolayısıyla çok farklı tercihleri kucaklayabilen üretim yelpazesine sahip olan Koçtaş böyle bir hizmet çeşitliliği içinde olmaktan haklı bir gurur duymaktadır. Ancak bu arada yapı sektörünün ve tüketicilerin gözde tercihinin haklı nedenlerle laminat parke yönünde olduğunu da dikkate almaktadır.

Ücretsiz keşif için arayın

Koçtaş, zemin kaplama malzemesi alanında, Koçtaş laminat parke fiyatları gündeme geldiğinde ve toplam maliyet hesabı yapıldığında bütün bu hususların dikkate alınmasını dilemektedir.

Türkiye'nin Laminat Parke tercihi belli oldu

Sistre ve Cila Yapımı

Sistre nedir?

Sistre ve Cila Yapımı

Zamanla parkelerinizin deforme olması ,üzerindeki cilaların eskimesi,nemden ve diğer etkenlerden dolayı küflenmesi, mobilyalarınızı hareket ettirirken çizilmesi,güneşin ısı ve ışığından kaynaklanan renk solması ve gıcırdayarak ses çıkarması gibi sorunları düzeltmek için yapılan işlemlere denir. Bu işlemin yapılması için özel makinelere ihtiyaç vardır. Sistre makinesinin altına takılan farklı zımparalar ile işlem yapılır.

Bu işlemi aşağıdaki ahşaplara uygulayabilirsiniz;

  • Masif parke

  • Lamine parke

  • Lambiri döşeme

  • kene

  • Güverte

Sistre ve Cila Yapımı

İşleme başlanılmadan önce parkelerin üzerinde toz ve inşaat kalıntıları olmamasına dikkat edilmelidir. Tozu önlemek için elektrikli süpürge ile çekebilirsiniz. İnşaat kalıntıları kalan parkelere ise işlem yapılması çok zordur.sistila cili

Bu işlemini yapmak için ilk olarak daha önceki yapılan ciladaki ve parkedeki lekelerin küflerin,çiziklerin giderilmesi için zımpara işlemi yapılır. İkinci aşama olarak ilk yapılan zımparanın izlerini yok etmek amacıyla yapılan zımpara işlemidir.

Ücretsiz keşif için arayın

Parkelerinizden ses geliyorsa eğer ustalar zımpara işlemini yaptıktan sonra arada kalan açık noktalardan parkenin kendi tozundan yapışkan malzeme ile macun haline getirip uygulayarak ses çıkaran kısmı bu macun ile doldurarak tamir edebilirler ya da o kısmı söküp yeniden yapıştırarak sorunu çözerler.

Ücretsiz keşif için arayın

Sistre ve Cila Yapımı

Sonra parke zeminini sıfır hatasız şekilde cila yapmaya uygun hale getirmek için zımpara işlemi uygulanır. Parkelerinizin rengini değiştirmek isterseniz cila işleminden önce istediğiniz renkte boyatabilirsiniz. Tek kat cila yapıldıktan sonra tekrar zımpara yapılır ve ikinci kat cila atılır. Ustanız uygun görürse üçüncü kat cilayı da atabilir. Parkelerinizin mat,yarı parlak veya parlak olmasını isterseniz ustalar ona göre cila uygulaması yapacaklardır.Sonuç olarak parkeleriniz ilk gün ki parlaklığına ve temizliğine geri döner.

Ücretsiz keşif için arayın

Bu işlemi parkenize 8 ile 10 kez yaptırabilirsiniz. Daha önce uygulanmış ise ölçümlerle yeterli seviyede kalınlığın olup olmadığına bakılmalıdır. Ölçüm yaptırabilmek için görünmeyen yerlerden parke sökebilirsiniz. Parkelerinizi ilk defa işlem yaptıracaksanız ölçüm yaptırmanıza gerek yoktur.

Ücretsiz keşif için arayın

Fiyatlandırma ise genellikle m‘si  TL üzerinden hesaplanır. Daha düşük fiyatlarda teklif verenlerin malzemelerinin kalitesini araştırmanızı öneririz. İşlem yaptıracağınız evde eşyalar varsa fiyatlandırmada ona göre değişiklikler yapılır. Çünkü evin içinde eşya bulunduğunda başka yere aktarılma işi olduğundan ve evdeki bütün odaların birlikte işlem göremeyeceğinden dolayı zaman kaybedileceğinden usta oyalanacağından parası da ona göre artar. İşlem yapılacak evin boş olması hem maliyet açısından hem de zaman açısından yararınıza olacaktır. Eşyalarınızı işleme başlanmadan önce uygun bi yere taşımanızı öneririz. Örneğin; içinde eşya bulunan evlerde 5-6 gün işlem ücreti alınırken eşyasız evlerde 2-3 gün işlem ücreti alınır.

Ücretsiz keşif için arayın

Sistre ve cila yapımı   için belirli zaman yoktur. Yılın her mevsimi yaptırılabilir. Cilanın kuruması ve kokunun evden çıkması için evin havalandırılması şarttır. Cila sürüldükten sonra kurumadan üzerine asla basmayın. Cilanın kuruma işi yaklaşık olarak 1-2 gündür. İşlem bittikten 2 gün sonunda eşyalarınızı yerleştirmeye başlayabilirsiniz. Halılarınızı ise 1 hafta sonra serebilirsiniz. Parkelerinizin temizliğini su ve yüzey temizleyicilerle değil de ahşaplara uygun olan özel temizleyicilerle yapmaya dikkat ederseniz uzun süre sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz parkelerinizin ömrünü bu alanda uzman olmayan kişilere fiyatı ucuz diye yaptırırsanız ömrünü kısaltmış olursunuz ya da elinizdeki parkelerinizden olmuş olursunuz. Ucuz olmasını beklerken iki kat masraf çıkarmış olursunuz. Bunu engellemek için parkelerinizi teknik bilgi ve donanımlara sahip profesyonel kişilere yaptırınız yoksa geri dönülmez sonuçlara neden olabilirsiniz. Sistre ve cila yapılmasınınsonucunda parkeleriniz ilk günkü görünümüne ve parlaklığına kavuşmuş olacaktır.

Sistre ve Cila Yapımı