ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN ARAYIN

Kuzguncuk da laminat parkeci ; İstanbul anadolu yakasında parkeci hiç yok gibidir.En yakın parkeci ümraniye ve üsküdar da bulunmaktadır.Bizim yerimiz ümraniyede ve bol çeşit marka ve renkleri size sunuyoruz.Ayrıca sizin aradıgınız fiyat uygunluguda cabası.Bu devirde hem ucuz hem kaliteli parkeyi sizlere sunuyoruz.

ÜCRETSİZ KEŞİF İÇİN ARAYIN

Laminat Parke Arızaları ve Onarım Yöntemleri

Laminat parke ürünlerinde yıllarca kullanım sonucu ortaya çıkabilen pek çok sorun ve problem olabilmektedir. Problemlerin genel itibariyle tespit edilmesi ve uygun onarım yöntemleriyle hareket edilmesi elbette parkelerin kullanım ömrü adına önemli faktörlerdendir. Onarım yapılmaya başlanmadan önce sorunun tam olarak nereden hangi sebeplerden kaynaklandığı tespit edilmeli ve bu doğrultuda hareket edilmeli kuzguncuk da laminat parkeci. Aksi takdirde yanlış onarım teknikleriyle durum daha da kötü bir hal alabilir.

Laminat Parkelerde En Sık Karşılaşılan Arızalar

kuzguncuk da laminat parkeci

Kapı Önü Çıtası Kopma Problemi

Laminat parkelerin uygulanması aşamasında pek çok yardımcı aparat kullanılır. Kullanılan aparatlar kapı önü sonlamaları, oda bölme profilleri gibi çeşitli parçalardan oluşur. Yardımcı aparatların tamamı silikonla yapıştırma tekniği ile yapıştırıldığından zamanla kopma, yerinden çıkmalar görülebilir. Özellikle sıcak havalarda yaşanan genleşme miktarı da bu tarz problemleri ortaya çıkarabilir.Kapı önü çıtası kopma durumunda yeniden yapıştırabilmek adına zemindeki silikonların çok iyi temizlenmesi ve yeniden silikonlanarak yapıştırılması gerekir.

Laminat Parke Kabarması

Laminat parke uygulama aşamasında parke ile duvar arasında genleşme payı bırakılır kuzguncuk da laminat parkeci. Bu boşluğun tam olarak ayarlanmaması sıcak ve soğuk hava etkisiyle ortaya çıkan genleşmeyi kabarmaya çevirebilir. İki duvar arasında sıkışıp kalmasını engellemek adına parke duvar mesafesi 1.5 – 2 cm olarak ayarlanmalıdır.

Laminat Parke Döşemesine Su Kaçması

Laminat parkelere su kaçması durumunda hızlı hareket etmek gerekebilir kuzguncuk da laminat parkeci. Su ve benzeri türevleri bu tarz ürünlerin en büyük düşmanları arasındadır. Parkeye kaçan suyu uygun şekillerde emdirerek iyi bir kurulama işleminden geçirmek gerekir.

Laminat Parke Yüzeyi Soyulma, Çizilme Problemi

Laminat parkeler dışarıdan gelebilecek etkilere karşı her ne kadar dayanıklı olsa da bu konuda kusursuz değildir. Bu bakımdan dikkatli kullanımlar göstererek her türlü zararlı etkiden korumak gerekir. Garanti kapsamı dışında bulunan soyulma, çizilme problemlerinde yapılacak en akıllıca iş parke ustasını çağırarak zarar gören parkeyi yeni bir parke paneli ile değiştirtmek olacaktır. Çiziklik, soyulma fark edilmeyecek düzeyde ve sizin de bundan rahatsızlığınız yok ise; dilediğiniz kadar bu şekilde kullanım gösterebilirsiniz kuzguncuk da laminat parkeci.

Laminat Parke Panellerinin Açma Yapması

Laminat parke panellerinin açma yapması pek çok probleme bağlı olarak ortaya çıkabilir. İşçilik hatası, kalitesiz ürünler, zemin bozukluğu, aşırı düzeyde ısı farkı gibi çeşitli nedenlerden dolayı parke panellerinizin arası açıldıysa ustayı çağırmanızda fayda bulunuyor kuzguncuk da laminat parkeci. Bu durum biraz sıkıntılı bir durumdur ve pek çok işlem yapmak gerekebilir. Laminat parke süpürgelikleri sökülüp duvar dibinden itibaren baskılama yöntemiyle yeniden monte edilebilir. Parke panelleri sökülüğ yeniden takılmalıdır. Bu işlemlerde çözümü getirmediyse ve sorun sürekli devam ediyorsa açılan parke panelleri arasına ahşap rengi ile uygun bir renk macun sıkılarak dolgu işlemi yapılacaktır. En son uygulanacak bir işlem türüdür.

Laminat parkeler ne kadar kaliteli olursa olsun uygulandığı zeminde problemler var ise; ilerleyen dönemlerde mutlak surette açmalar, aralanmalar yaşanmasına neden olacaktır. Özellikle ürün temini aşamasında kaliteli parke türlerini temin etmeye dikkat etmek gerekir kuzguncuk da laminat parkeci. Defolu, hatalı ve zayıf kilit sistemine sahip ürünlerden uzak durulması halinde ileride yaşanacak sorunlara da en başından çözümler alınmış olunacaktır. Hatalı işçilikle montajı yapılmış parke panelleri sorun yaratacaktır. Bu bakımdan alanında başarılı bir ustaya ihtiyacınız olacak. Parke kullanım talimatlarına uygun kullanımlar göstermediğiniz takdirde yine sorunlarla karşılaşmanız muhtemel sonuçlar arasında. Sıcak ve soğuktan çabuk etkilenebilen ürünler olması nedeniyle parkelerin uygulandığı ortamın içinde ısı dengesini çok iyi ayarlamak gerekir kuzguncuk da laminat parkeci.