Laminat parke;Evlerde ve işyerlerinde gerek temizliğin kolayca yapılabilmesi gerekse şık bir görüntü oluşturulabilmesi adına laminat parkeler sizlere önemli avantaj sağlayacaktır. Özellikle işyerlerinin daha profesyonel bir görüntüye sahip olabilmesi adına laminat parkelerin kullanımı oldukça önemlidir. Laminat parke çeşitleri içerisinde artık günümüzde tutkalla yapıştırılarak yapılan parkeler yerine kilit sistemi kullanılarak döşemesi gerçekleştirilen laminat parkeler tercih edilmektedir. Bu durumun sebepleri arasında hem daha kullanışlı olması hem de taşınabilir özelliğe sahip olması gelmektedir.

Nişantaşı laminat parke

Tutkalla yapıştırılarak yapılan laminat parkelerde her hangi bir problem ile karşılaşıldığı zaman kişinin bu sorunu çözebilmesi oldukça zordur. Bunun temel sebebi ise parkelerin çıkartılması ve sonrasında tekrardan yerine oturtulması gibi bir imkânın olmayışıdır. Kilit sistemi kullanılarak yapılan parkelerde ise herhangi bir sorun yaşandığında ve ya kişi iş yerini, evini değiştirmek istediği zaman kolayca parkeleri beraberinde götürebilmektedir. Bu durumun kullanıcılara artılarının en önemlisi ise taşınma işlemi gerçekleştirirken parkeler masraf ettiğiniz için yanınızda götürebilmeniz şansınızı olmasıdır. Kilit parkeler sizlere bu şekilde bir avantaj sağlayabilirken aynı şansı tutkalla döşenmiş parkelerde bulmanız imkânsızdır.

Sarıyer de laminat parke fiyatları

Laminat parke tamamen ağaçlardan elde edilen bir döşeme biçimi olduğundan ötürü evlere ve işyerlerine oldukça şık bir görüntü katar. Bu görüntünün yanında kişiler için oldukça kullanışlı olması da önemlidir. Isınmada ,uzun ömürlü olmasında ve montaj kolaylığı olmasından ötürü son dönemlerde çok sayıda birey laminat parke döşemeyi tercih ediyorlar. Evlerinizde ve iş yerlerinizde daha güzel bir görüntüye sahip olabilmek, bunun yanında hem ısınma kolaylığı sağlaması hem de kolay temizlenebilmesi adına tercih ettiğiniz laminat parkeleri satın alırken dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle piyasa oldukça fazla marka bulunduğundan ötürü evinize veya iş yerine laminat parke düşünürken tam olarak ne aradığınızı bilmelisiniz.

Beşiktaş da laminat parke fiyatları

Sizin için önemli olan kolay ısınmamı, kolay temizlik mi? Yoksa taşınabilirliği mi olduğuna karar verdikten sonra tercihiniz gerçekleştirmeniz en doğru karar olacaktır. Kalite seçeneklerine göre temelde 3 farklı şekilde laminat parke bulunmaktadır. Parkelerin kalitesi kullanılan ağaca göre değişir. Kullanıcıların sadece görüntüyü önemsediği zamanlarda 3. Kalite olan laminat parkeyi öneriyoruz. Bu durumun temel sebebi çok kalabalık yerlerde zeminin fazla hor kullanılacağından ötürü ucuz ve bununla birlikte şık bir görüntüye sahip olamasından kaynaklanıyor.

laminat parke

Laminat Parke Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

Yaşadığınız alanlar için parke temin etmeye karar verdiniz ve parke seçiminde nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında en ufak bir bilgi sahibi değilsiniz. Tavsiyelerimizi dikkatlice incelemenizi öneririz. Kaliteli ürünler temin etmek yıllarca kullanışlı ortamlar içerisinde yaşamınızı sürdürmeniz manasına gelirken kalitesiz ürünler temin etmekte aksine sorunlu kısa ömürlü ürünlerle uğraşmak manasına geliyor. Bu bakımdan ucuz olsun düşük fiyatlarla temin edeyim düşüncesinden ziyade kaliteli olsun yıllar boyu rahat bir şekilde kullanıyım düşüncesiyle hareket etmek çok daha faydalı.

Laminat Parke Seçimi Süreci

Marka Seçimi;Marka seçimi her alanda olduğu gibi parke temin etme noktasında da önemli faktörlerdendir. İsveç, Rusya, Çin ve Avrupa ülkeleri parke üretimi konusunda yüzlerce markaya sahip ülkeler arasında bulunuyor. Peki seçim yaparken hangi ülkelerin ürünlerini tercih edeceğinizi biliyor musunuz? Bir kere her şeyden evvel Çin menşeili markalardan uzak durmanız gerektiğini bilmelisiniz. Bu tarz markaların ürünleri genelde kanserojen madde bakımından zengin kalitesiz materyaller içerir. Bu bakımdan hangi ülkenin markasını tercih etmekten ziyade kaçınacağınız ülke markalarını bilmelisiniz. İyi bir marka araştırmasının ardından parke temin etmeye gitmenizde fayda bulunuyor. Satıcıların göz boyama taktikleriyle dilediği ürünü satabilme yetenekleri sizleri kaliteli ürün konusunda yanıltabilir.

Parke Belge Çeşitleri

Tutkallı, tutkalsız, yeşil HDF, kilidli, patentli kilitli, antialerjik, ISO 9000 ve türevleri belge çeşitlerine sahip olan laminat parkelerde kalite başka bir noktadadır. Satıcılar genelde bu tarz belge ve faktörleri öne sürüp sattığı her ürünün kaliteli olduğuna ikna etmeye çalışırlar. Bu bakımdan temin etmek istediğiniz ürünün hangi belgeye sahip olması gerektiğini de önceden belirlemenizde fayda bulunuyor.

Kullanılma Amacı;Laminat parke seçenekleri arasından seçim yapmaya başlamadan önce nerede, ne tarz ortamlarda nasıl kullanmak istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Ofis ortamında mı kullanılacak yoksa ev ortamında mı ya da başka bir ortamda mı? Kullanmak istediğiniz parkeden beklentileriniz neler? Öncelikle bu soruların yanıtını vermeli sonrasında parke seçim sürecine geçmelisiniz.

Sağlık Faktörü

Laminat parke seçiminde belki de en önemli husus sağlık faktörüne dikkat etmektir. Üretimi esnasında yanında bulunamadığınız ürünlerin sağlıklı olup olmadığını ilk bakışta anlamanız pek mümkün değildir fakat belirli kriterlere göre değerlendirildiği takdirde kısa bir süre içerisinde ürünlerin sağlıklı olup olmadığı anlaşılabilir. Dünya Sağlık Örgütü bu standartları belirlemiştir. Sizin alıcı olarak yapacağınız şey; standartlara uygun olup olmadığını öğrenmek olacaktır.

E1 Belgesi Sormayı İhmal Etmeyin!

Laminat parke temin etmek adına parke tedarikçilerinden birine gittiniz ve bir tanesi çok hoşunuza gitti. Beğendiğiniz ürünün E1 belgesine sahip olup olmadığını öğrenebilmek adına bir satıcıya bir soru yöneltmeniz gerekiyor.

8 mm kalınlığındadır.

laminat parke