Türkiye’nin Laminat Parke tercihi belli oldu

Dünyanın ve Türkiye’nin zemin kaplamada birinci sıradaki tercihi nedir diye sorulsa hiç şüphesiz kesin cevap ‘laminat parke’ olacaktır. Bu tercihin bu şekilde oluşmasını sağlayan insanların ve yapı sektörünün duayenlerinin hepsi birden yanılmış olamayacağını düşünürsek söz konusu tercihin dayandığı nedenleri gözden geçirmek yararlı olacaktır.

Laminat Parke

Parke konusunda bilinmesi gereken ana bilgiler nelerdir?

Parkede birincil tercih durumunda olan laminat parke bu dereceyi elbette tesadüfen almış değildir. Koçtaş laminat parke fiyatları konusunda bir maliyet hesabı ve karşılaştırmasına kalkıldığında Koçtaş şu hususların mutlaka dikkate alınmasını istemektedir:

Geleneksel parke de diyebileceğimiz masif parke veya ahşap parke sağlıklı ve doğal olma bakımından hiçbir kusur veya eksiklik yakıştırılabilecek bir ürün değildir. Aksine hem hijyenik olması bakımından ve hem de ağacın albenisi bakımından tartışılmaz seçenektir. Ancak maliyetinin yüksekliği ve elde edilmesindeki ekolojik anlayışa aykırı yol onu birincil tercih olmaktan çıkarmış bulunmaktadır.

Türkiye’nin Laminat Parke tercihi belli oldu

Masif parkenin asıl alternatifi  neden laminat parkelerdir?

Masif parkenin sıralanan mahsurlarından ötürü ona karşı alternatif olarak sunulan lamine parkenin de tek kusuru vardır: Masif parkeden de pahalı olması!

Koçtaş laminat parke fiyatları gündeme geldiğinde yukarıda sıralanan bütün hususlar göz önüne alınmalıdır.

Laminat parke hem doğaya zarar vermeyen yöntemlerle elde edilen bir üründür. Ve hem de bulunabilen en hesaplı yer döşeme ürünüdür. Kolayca farklı dekoratif biçimlendirmelerin ve bunun gereği olan işlemelerin gerçekleştirilebilmesi yanında aynı zamanda kolay uygulanabilir ürün olması onu en gözde parke durumuna sokmuştur.

Laminat parkeyi birinci tercih durumuna getiren diğer nedenler?

Koçtaş laminat parke fiyatları dendiğinde şu noktaları da hesaba katmamız gerekir:

Tüketicilerin ve yapı sektörünün ustalarının çok değişik zevk ve taleplerine göre matbaada istenilen renk ve desenlerdeki kâğıtlarını reçine emdirilmesi sonucu elde edilmiş kaplama levhalarıdır. Bu reçine emdirme işlemi kağıt emprenyeleme diye adlandırılır. Bahsedildiği üzere reçine malzemeleri emdirilen kâğıtlar daha sonra fırınlanarak kurutulur. Böylece laminat parke elde edilmiş olur.

Ücretsiz keşif için arayın

Görüldüğü gibi hem doğal ahşabın sadeliğini ve güzelliğini taşıyan ve hem de istenen renk ve desenlerin rahatça işlenebildiği laminat parke tüm bu özellikleriyle ekolojik, hijyenik ve uzun ömürlü olmasının yanında parke cinsi kaplama ürünleri içinde en ekonomik çözüm olmaktadır.

Ücretsiz keşif için arayın

Koçtaş laminat parke konusunda tüm bu avantajları ürettiği parkelerle sizlere sunarken aynı zamanda Koçtaş markasının seçkin güven ve huzurunu da sizlere getirir. Koçtaş laminat parke fiyatları bu açılardan sizin tarafınızdan çok makul ve mantıklı bulunduğu kadar ideal çözüm demeti olarak da kabul görecektir.

Ücretsiz keşif için arayın

Masif parkenin olumsuz özellik ve maliyet durumlarına karşı alternatif ürünler olarak sunulan lamine parke, rabıta parke gibi yine yapı sektörüne hitap eden diğer parke türü ürünlerin her biri kendine has özellikleri itibariyle yapı sektörünün ustaları ve az da olsa bireysel kullanıcıları açısından talep konusu yapılmaktadır. Ancak hiçbiri sektörün ileri gelen ustalarının ve bireysel kullanıcıların birincil tercihi olma durumuna geçebilecek durumda değildir. Üstelik bu trend uzun yıllar böyle süreceğe benziyor.

Ücretsiz keşif için arayın

Koçtaş evlerin, iş yerlerinin, kurum ve kuruluşların her şart ve durumdaki ihtiyaçlarını analiz ederek parke üretimine bütün hızıyla devam etmektedir. Dolayısıyla çok farklı tercihleri kucaklayabilen üretim yelpazesine sahip olan Koçtaş böyle bir hizmet çeşitliliği içinde olmaktan haklı bir gurur duymaktadır. Ancak bu arada yapı sektörünün ve tüketicilerin gözde tercihinin haklı nedenlerle laminat parke yönünde olduğunu da dikkate almaktadır.

Ücretsiz keşif için arayın

Koçtaş, zemin kaplama malzemesi alanında, Koçtaş laminat parke fiyatları gündeme geldiğinde ve toplam maliyet hesabı yapıldığında bütün bu hususların dikkate alınmasını dilemektedir.

Türkiye’nin Laminat Parke tercihi belli oldu